Mes Facebook'e

vandens-augalu-parinkimas   Yra daug skirtingų vandens ir šlapių vietų augalų, bei jų sodinimo variantų, tad nenuostabu , jog sunku nuspręsti ko iš tikro reikia jūsų vandens telkinukui.
   Plūduriuojančių augalų pasirinkimui nesvarbus tvenkinio gylis. Juos nebūtina įtvirtinti, kadangi puikiai atrodo plūduriuodami vandens paviršiuje. Pasikeitus vėjo krypčiai, laisvai judėdami vandens paviršiumi plūduriuojantys augalai nuolat keičia tvenkinio vaizdą. Be to plūduriuojantys vandenyje augalai, turi didelę šaknų sistemą ir iš dalies atlieka natūralaus filtro vaidmenį. Kad žuvys ir povandeniniai augalai gautų reikiamą kiekį saulės šviesos, plūdrieji augalai, turėtų dengti ne daugiau kaip 50 proc. viso vandens telkinio ploto.

   Seklumų augalai, tinkamiausias pasirinkimas nedideliems dirbtiniams vandens telkiniams apželdinti. Daugumoje parduotuvėse siūlomų dekoratyvinių baseinų formose yra specialios lentynos skirtos vandens seklumų augalams susodinti. Nors jų šaknys auga po vandeniu, dauguma jų lapoja virš vandens ir yra puikus „perėjimas“ į sausumą, pridengiant dirbtinių baseinų kraštus.
   Povandeniniai augalai yra deguonies generatoriai, auga visiškai panirę arba augdami pasiekia vandens paviršių. Fotosintezei naudodami anglies dioksidą, vandenį prisotina deguonimi, gerindami vandens kokybę, palaiko mažos ekosistemos gyvybingumą.    
   Apželdinant vandens telkinį būtina atkreipti dėmesį į aplinkos veiksnius, sodinamų augalų poreikį šviesai, esamą apšvietimo intensyvumą, galimą augalo didžiausią dydį, poreikius augimo sąlygoms. Tačiau svarbiausia ne kokius augalus pasirinksite, bet ar bus kam juos prižiūrėti. Be tinkamos priežiūros augalai sunyks arba per daug suvešės, o Jūsų sodo puošmena pavirs paprasčiausia vandens bala.

 Pagalvokit ir kreipkitės į UAB "Žalyna", arba... į kaimyną :)    Dirbame visoje vakarų Lietuvoje.

 

partneriai

Bičiuliai